Admitere 2019

Procedura de admitere 2019

A. Completezi formularul de înscriere.

Formularul tip se ridică de la secretariatul școlii la care se dorește încrierea. Găsești aici datele de contact.

B. Depui dosarul la secretariatul școlii.

• cerere de înscriere tip (se ridică de la secretariatul şcolii sau de la centrele teritoriale);

• certificat naştere (copie xerox);

• certificat de căsătorie (numai în cazul schimbării numelui);

• copie după cartea de identitate;

• diploma BAC/adeverință de studii pentru finalizarea clasei a XII-a (original);

• adeverinţă medicală din care să reiasă că este apt pentru studii (original);

• chitanţa de plată a taxei de înscriere;

• 3 poze 3x4 cm;

• dosar plic.

C. Achiţi contravaloarea taxei de înscriere.

Invităm să se înscrie persoanele care au finalizat studii liceale, indiferent dacă au absolvit sau nu examenul de bacalaureat. Legislaţia în vigoare nu condiționează înscrierea elevului de promovarea acestui examen, dar noi încurajăm cursanţii să îşi finalizeze studiile. În acest sens, organizăm în mod frecvent meditaţii gratuite pentru cursanţii şcolilor noastre.

Înscrie-te acum!

Cum te sprijinim?

• Te pregătim la standarde academice pentru meserii cu mare căutare în rândul angajatorilor.

• Participi la sesiuni de practică în Germania și Anglia cu posibilitate de angajare.

• Oferim burse de merit și burse sociale.

Ce economisești?

• timp - pentru că programul este creat în aşa fel încât să faciliteze inserţia profesională;

• bani - pentru că nu se percep taxe de reexaminare, taxe de înscriere în anul II şi III.

Meditaţii gratuite

Şcoala Sanitară Postliceală ”Sanity” Bacău îţi oferă meditaţii gratuite pentru examenul de bacalaureat!

Oportunități de angajare în străinătate Aici

Perioade de înscriere

1 mai  - 28 iunie 2019

1 iulie - 31 iulie 2019

5 august - 6 septembrie 2019

Ce avantaje ai?

• Facem învățarea amuzantă și distractivă.

• Elevii exersează în laboratoare, în centre de îngrijire și în spitale bazele îngrijirii medicale.

• Materialele de curs sunt disponibile  pe platforma electronică a şcolii (scheme recapitulative, modele de teste, seturi de exerciţii pentru consolidarea cunoştinţelor).

• Sălile de curs şi de instruire practică sunt dotate la cele mai înalte standarde academice.

• Diplomele sunt eliberate de Ministerul Educației Naționale recunoscute în ţară şi în străinătate.

• Organizăm nenumărate activități extrașcolare pentru ca elevii noștri să își atingă potențialul maxim de dezvoltare profesională.

• Cei mai buni specialiști din domeniul medical împărtășesc din experiența lor în cadrul Conferințelor Medicale Internaționale anuale care au loc în Bacău.

• Ai acces gratuit  la peste 2000 de volume de specialitate la biblioteca școlii.