Încă o impresie plăcută formată de elevii școlilor noastre partenerilor germani

Încă o grupă de elevi ai Școlii Sanitare Postliceale ”Sanity” Bacău, ai Școlii Sanitare Postliceale ”Sanity” Comănești și ai Școlii Postliceale ”Ana Aslan” Onești au participat în perioada 16 - 23 iunie 2017 la un stagiu clinic la KBS Pflegeteam Sabine Marx GmbH, Osterhorn, Germania. Acesta este al treilea grup de elevi de la școlile noastre care beneficiază de parteneriatul româno-german. 

La finalul celor două săptămâni petrecute în Osterhorn, Sabine și Jochen Marx au selectat ca viitori angajați pe Ionela Smărăndeanu de la Școala Sanitară Postliceală ”Sanity” Comănești și pe Vasilica Spătaru de la Școala Postliceală ”Ana Aslan” Onești. 

Începând cu luna septembrie 2017, Manea George, elev la Școala Sanitară Postliceală ”Sanity” Bacău va lucra cu normă întreagă și contract de muncă la KBS Pflegeteam Sabine Marx GmbH. 

Comments are closed.