Vindecarea reală începe cu tine însuți, 13 mai 2016

”Vindecarea reală începe cu tine însuți” este un workshop care se adresează tuturor celor care lucrează cu oamenii și cu problemele acestora (psihologi, asistenți sociali, medici, asistenți medicali, kinetoterapeuți etc). Pentru a-i putea ajuta în mod real pe cei cu care interacționezi, este nevoie să îți găsești tu însuți un echilibru, fizic și emoțional. În cadrul acestui workshop vom discuta despre ce înseamnă o implicare prea mare în aceste profesii, care sunt factorii care ne amenință echilibrul dintre viața profesională și cea personală și vom învăța împreună cum putem să ne vindecăm mai întâi pe noi înșine, pentru a-i putea ajuta mai apoi pe ceilalți.

Raluca Ferchiu

psihoterapeut de familie și cuplu acreditat de Colegiul Psihologilor din România

GAMMA Clinic Psychology din Iași

 

Îmi desfășor activitatea, atât
în cabinetul de psihoterapie, oferind servicii psihologice copiilor, adolescenților și adulților, în ședințe individuale, de cuplu sau de familie, cât și în derularea proiectelor ce au drept scop educarea populației pe diverse tematici, prin organizarea de workshop-uri (de parenting, ateliere pentru copii, workshop-uri adresate femeilor etc). Serviciile de psihoterapie pe care le ofer se concentrează pe ideea armonizării vieţii personale cu viaţa profesională, cu educaţia şi, nu în ultimul rând cu Sinele, într-un proces de dezvoltare personală continuă, ce aduce fiecare persoană în punctul în care îşi doreşte şi în care este pregătită să ajungă.

Comments are closed.