CURS “ÎNGRIJIRI PALIATIVE – MĂSURI INTEGRATE DE INCLUZIUNE SOCIALĂ”, 20.11.2015

        Astăzi, 20 noiembrie 2015 a fost demarat cursul "Îngrijiri paliative - măsuri integrate pentru incluziune socială" organizat de Asociația Lumina și Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Bacău la Școala Sanitară Postliceală Bacău. Elevii școlii au fost informați privind modalitățile de creștere a gradului de acces la îngrijiri paliative pentru copiii și tinerii din județele: Bacău, Neamț, Vaslui, persoane care fac parte din grupuri vulnerabile la excluziune socială și economică și care au nevoie de îngrijiri paliative.

        Cursul este desfășurat în cadrul proiectului "Îngrijiri paliative - măsuri integrate pentru incluziune socială" finanțat cu sprijinul Programului RO10 CORAI, finanțat de Granturile SEE 2009-201 și administrat de Fondul Român de Dezvoltare Socială.

Comments are closed.