Festivitatea de deschidere a anului școlar 2015-2016 la Școala Sanitară Postliceală Bacău ”Ana Aslan”

Duminică, 13 septembrie 2015, Școala Sanitară Postliceală Bacău a sărbătorit deschiderea noului an școlar 2015-2016. Festivitatea a fost prezidată de doamna profesor universitar doctor Lăcrămioara Mocanu, președinta Asociației pentru Promovarea Învățământului European Bacău, asociație sub egida căreia funcționează Școala Sanitară Postliceală Bacău. Cu această ocazie, doamna Lăcrămioara Mocanu a prezentat echipa de specialiști - profesori, medici, asistenți medicali licențiați - care constituie corpul profesoral al școlii pentru anul școlar 2015-2016. Cu această ocazie elevii care au obținut rezultate deosebite la învățătură în anul școlar 2014-2016 au obținut burse și premii.

 

Comments are closed.