Tipuri de inteligențe și metode de învățare rapidă, 13 mai 2016

"Toți suntem genii. Însă dacă judecăm un pește după abilitatea sa de a se urca în copaci, el va trăi toată viața cu impresia că nu este deștept." Albert Einstein

Ştiu că este provocator să îţi găseşti locul în societate, când toţi suntem supuşi unui singur mod de evaluare. Unde ne este aportul personal? Cât din ceea ce facem îţi aparţine cu adevărat felului tău de a gândi? De ce sfârşim - școala - mai temători ca la început? Uită aceste întrebări, lasă-ţi liberă imaginaţia şi te aştept să descoperim dacă ai cu adevărat limite.

Alex Butucaru

Sunt un tânăr curios. Curiozitatea personală m-a ajutat să găsesc răspunsuri la întrebările ce mă preocupau. Am aflat că nu răspunsuri căutam (pentru deja le deţineam), am aflat că întrebările sunt cele care contează. Sunt Practitioner în NLP, student la Drept în cadrul Universităţi George Bacovia şi lucrez în domeniul vânzărilor. De curând am ajuns la întrebarea - Scopul vieţii este de a schimba lumea sau de a oferii un ajutor celui ce are nevoie?

 

Comments are closed.