Vizită la Colegiul de Medicină din Bălți, Republica Moldova, cu ocazia împlinirii a 70 de ani de la înființare

Reprezentanții Asociației pentru Promovarea Învățământului European Bacău au participat în perioada 14-17 octombrie 2015 într-o vizită de studiu la Colegiul de Medicină din Bălți, Republica Moldova. Vizita s-a desfășurat cu ocazia festivităților de celebrare a 70 de ani de la înființarea colegiului.

Doamna președintă Lăcrămioara Mocanu a prezentat oficialităților și partenerilor moldoveni școlile asociației deschise la Bacău, Comănești și Onești. Totodată, aceasta a arătat disponibilitatea celor trei școli sanitare postliceale din cadrul asociației de a realiza sesiuni de studiu și schimburi de experiență cu elevii Colegiul de Medicină din Bălți.

Vizita face parte din parteneriatul încheiat între cele două organizații cu ocazia Conferinței Medicale Internaționale ”Lungul drum al zilei către noapte” - consumul de substanțe toxice, de la uz recreațional la dependență desfășurată în perioada 14-16 mai 2015.

Comments are closed.