WORKSHOP TERAPIA SHIATSU – METODA NAMIKOSHI

Școala Sanitară Postliceală ”Sanity” Bacău va găzdui în luna ianuarie 2018 workshopul TERAPIA SHIATSU - METODA NAMIKOSHI. Acesta este destinat asistenţilor medicali, terapeuţilor, kinetoterapeuților, persoanelor pasionate. Participarea este GRATUITĂ.

Terapia presupune aplicarea corectă a presiunii cu degetele şi palmele cu scopul de a corecta dezechilibrele și disfuncțiile corpului. Această terapie menține și îmbunătățește starea de sănătate, contribuie la vindecarea unor afecţiuni specifice, activează capacitatea naturală de vindecare a organismului.

Profesorii ShiatsuDo România, specialiștii care vor susține și la Bacău acest workshop, sunt singurii instructori de Shiatsu din România certificați și recunoscuți internațional de Asociația Română de Shiatsu,  Namikoshi Shiatsu Europa și Japan Shiatsu College, Tokyo - Japonia.

Înscrie-te acum! Folosește formularul online aici.

Detalii suplimentare privind terapia și programele de formare puteți găsi pe www.shiatsudo.ro

Comments are closed.